Demetria

Mérkőzés: Turik kontra kínai ruhaüzletek

Nem vagyok egy divat amazon. Nem követem a nagy divat követek tanácsait, egyszerűen az öltözködésemmel is szeretem kifejezni azt, hogy milyen ember vagyok, hogy milyen az én egyéniségem. Nem szeretem a tömegcikkeket sem a tömeg gyártmányokat. Szeretek egyedi és más lenni, mint a többiek.
Tény, hogy a cipők szerelemese vagyok, de a szép és különleges ruhadarabokat sem vetem meg. De az egyik nap mély filozofálgatásba kezdtem arról, hogy mi is az igazán jó. A turik vagy a kínai áruházak.
Nézzük is meg, hogy ez a két ruhaüzlet mit tud nyújtani a vevői számára és, hogy vevők hogyan is gondolkodhatnak róla.

Turkálók

Nagy többségben ezek az üzletek angol használt ruhaboltok. Vannak vállfásak és vannak konténeres turkálók. A vállfás üzletekben igényesen színek és ruhadarabok szerint vannak kategorizálva az áruk és így is vannak berendezve az üzletek, hogy a vásárlóknak megkönnyítsék a vásárlás menetét.  A konténeres turkálók is majdhogynem kategorizálva vannak, de egymás hegyén és hátán vannak tárolva régi járókákban vagy nagy fából készül dobozokban.
Akik imádnak itt vásárolni – ahogyan én is – azért szeretnek ide járni, mert itt olyan darabokra lelhetnek, ami tuti, hogy nem jön szembe az utcán és tényleg kiemeli az ember egyedi, saját stílusát. Hátránya az, hogy ha egy póló vagy egy nadrág mérete nem egyezik a miénkkel, akkor itt nincs olyan opció, hogy keresek egy kisebbet vagy egy nagyobbat. Illetőleg van, de nem ugyanabban a fazonban és színben. Itt csak egy lehetőség van. Amolyan kincs vadászat ez. Szerintem ez is hozzá járul a turkálás szeretetéhez.
Akik nem szeretnek ide járni, azok azt vallják, hogy nem szeretik mások levetett gönceit hordani és a használt ruha „szagát” sem bírják.
Bár mások használt ruháiról beszélünk azt nem szabad elfelejteni, hogy márkás kincsekre bukkanhatunk és potom pénzért haza is vihetjük. A használt ruhát nem úgy kell elképzelni, mint amit a kutya szájából húztak ki. Bár akadnak ilyenek is! Ezek a ruhák jó minőségűek, én nem rég egy olyan szoknyát vásároltam, amin még az eredeti ár címke is rajta volt. Szóval tisztában voltam az eredeti árával és boldogan nyugtáztam azt, hogy én ötezerrel olcsóbban jutottam hozzá.
Nem mondom, hogy mindenkinek ezt ajánlom, de én itt tettem le a voksom és, ha bármire is van szükségem, akkor tuti, hogy egy Háda vagy más üzletbe térek be, ahol tudom, hogy egy rakat ruhát vehetek, és nem hagyok ott több tízezer forintot.

keruletittlakunkhu

Kép; Forrás: 6.kerulet.ittlakunk.hu

 

Kínai ruha boltok
Ők követik a divatot. És minden ruhadarabból van kisebb és nagyobb méret. Itt tudja az ember, hogy ha kinéz egy nadrágot és nem jó, akkor keres abból a fazonból egy kisebbet vagy egy nagyobbat. Ezek amolyan tömeg termékek, nem fenyeget az a veszély, mint a turiban, hogy ha nem jó ott kell hagynom. Nagy néha betérek egy-egy ilyen üzletbe, de sokszor hagyja el a számat az a mondat, hogy a nagymamám különb ronggyal törölget. Némelyik fazonról nem tudom eldönteni, hogy hol van az eleje vagy a hátulja, vagy hogy hogyan is kellene ezt nekem viselnem. Meg persze megkérdezem, hogy ma már komolyan ez a divat???
Amikor az otthoni egyik ilyen nagy üzletbe betérek és felmegyek a mozgólépcsővel a cipős osztályra, a lépcsőről letekintve a ruha osztály olyan, mint egy kánaán. De, ha bevetem magam a sűrűjébe, csak húzom a számat és egy jó nagyot csalódok. Az őszi, téli, tavaszi, nyári divat mindig megtalálható ezekben az üzletekben tömegesen legyártva. Nem szeretem azt a helyzetet, amikor meglátok máson egy olyan pólót vagy kabátot, ami nekem is van. Ilyenkor egy kicsit vesztek az „egyedi vagyok” érzetemből.
Ráadásul a kínaik drágák! Sőt egyre drágábbak. Ma már egy cipő ára itt is négy vagy ötezer körül kezdődik, egy kabát már tízezer, egy póló vagy pulcsi is háromezernél kezdi meg az alsó határt. Ilyenkor arra gondolok, hogy megyek egy turiba vagy egy márka boltba, mert jobb minőséget találok ott ennyi pénzért! Valaki pedig erre esküszik, mert szerinte a márka bolttól ez olcsóbb ugyanaz a fazon csak kevesebb pénzért.
Nagyon rosszul éreztem magam, amikor az egyik nyáron a meggyszedésen kapott pénzem elúszott, pedig csak egy felsőt, egy rövidnadrágot és egy cipőt vettem. Huss, a pénzem elszállt!

kiskegyedhu

Kép; Forrás: kiskegyed.hu

Nálam a versenyt egyértelműen a turkálók nyerték. Jó minőség, egyedi ruhák és kevesebb pénz.
Mindenki máshogy látja szerintem ezt a témát. Én így látom. És, ha már itt  járunk a piacok is hozzák a ruhaüzletek árait, már ott se kapunk meg semmit olcsóbban! Erre is rájöttem valamelyik nyáron, mikor anyukámmal kilátogattunk a piacra, abban a reményben, hogy itt talán olcsóbban beszerezhetjük azokat a holmikat, amikre vágyunk!

Nálatok ki nyerte a versenyt? A turkálók vagy a kínai üzletek?

Tetszett a bejegyzés? Akkor gyere a facebook oldalra, ahol még sok más érdekes és szórakoztató bejegyzéssel találkozhatsz! 
Zene, videó, egyéb cikkek, vicces momentumok... Érdekel?
Kérdésed van vagy esetleg írnál? Tedd meg a facebook oldalon vagy e-mailben :)

 

Címkék:

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Demetria says:

    Nem minden turi jó. Én is voltam olyan helyen, ahol egy kicsit elment a kedvem. Meg kell találni a kedvencüket, az úgymond igazit 😀
    Nekem is van! Bár magam is sokáig kerestem! És igen jó érzés, amikor fillérekért újítod a ruhatárad!
    Örülök, hogy Neked is összejött!

  2. Viktória cfve says:

    Minap turiztam újra – a közeli turi kínálata rémes és drága, ezért leszoktam egy időre, de most másik turiba is eljutottam és ott a legtöbb ruha vagy xs-es volt vagy xxl-es ami pont a méretem, így sok jó cuccot vettem fillérekért! Végre felújíthattam a gardróbom, pedig azt hittem, a spórolt pénzemből jó ha 2-3 felsőt tudok majd venni a kínaiban. Szóval nálam is a turik nyernek, csak jó turi kell hozzá:)


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!