Karina történetek: Költözés az anyóshoz!

Meglepő lehet, hogy  annyi megírt szenvedés után Karinára valóban rátalált a nagy szerelem. Ő az élő példa arra, hogy soha ne adjuk fel.

Egyik nap munka közben volt egy nem fogadott hívásom. Karina. Gyorsan kiszaladtam, hogy megtudakoljam mi az, ami miatt megpróbált engem elérni.

Nagy hírrel fogadott: Demetria, Kristóffal összeköltözünk!

Meglepett a hír, hiszen pár nappal vagy héttel ezelőtt még csak érintőleges téma volt. Abban maradtak, hogy majd akkor költöznek, ha minden lehetőség megteremtődik. Aztán most több alternatíva felmerült így éltek a lehetőségekkel.

Fél évre a Kristóf szüleihez költöznek, aztán visszamennek Karina lakhelyére, ahol a barátnőm édesapja nekik adja a házat, ő pedig beköltözik a barátnőjéhez, akivel már több éve alkotnak egy párt.

Kicsit elgondolkodtam. Vajon érdemes az anyóssal egy fedél alá költözni? Tényleg megéri? Nézzük az előnyöket és a hátrányokat.

Kép forrás: divany.hu

Előnyök:

Tudunk spórolni! 

Ha a szülőkkel költözünk közös otthonba, akkor nagyobb esetekben nem kell rezsit fizetnünk vagy, ha igen minimálisat így nem megy el a pénz albérletre, hanem gyűlik a  egy közös fészekre.

Jobban megismerjük leendő családunkat! 

Akárhogyan is, de a párunk családja végül a miénk is lesz. Ha pedig egy háztartásban tartózkodunk, jobban megismerjük egymást. Persze nem csak emberileg, de a szokásokat, hagyományokat is testközelből élhetjük át, tanulhatunk belőle, átvehetjük őket és ennek hatására talán szorosabbá válnak a kötelékek.

Úti költség spórolás

Legalább az egyik szülőhöz való utazási költségén is spórolunk, hiszen csak az egyiket kell majd állandóan látogatni. A másikkal közösek lesznek a mindennapjaink.

Kép forrás: sikerado.hu

Hátrányok: 

Nincs magánélet

Azért mégis csak van előnye annak, ha külön háztartásban élünk a párunkkal. Nem kell másoknak megfelelnünk csak egymásnak. Nyugodtan tevékenykedhetünk anélkül, hogy mások árgus tekintetétől félnénk. A veszekedések pedig – ha előfordulnának, – zárt ajtók mögött történnek és nem kell kellemetlenül éreznünk magunkat, hogy az anyós megintene minket. Itt viszont a párkapcsolati életünk mások szeme előtt zajlik, még akkor is, ha odaügyelünk és borzasztó kellemetlen, amikor a családi vacsora közben hangzanak el bizonyos szavak, indulatosan.

Nincs saját háztartásunk! 

A ház körüli teendőket az anyós végzi. Ha van kedved, ha nincs, akkor is be kell segítened, mert nem akarod, hogy megszóljanak, hogy milyen lusta is vagy. Pedig, amikor beesel fáradtan a melóból az ajtón, néha nem vágysz másra csak egy forró fürdőre és az ágyra. Itt viszont átöltözöl, és már rohansz is a konyhába krumplit pucolni, miközben jó nagyokat ásítozol.

Kéretlen tanácsok! 

Egy anyós, egy valamire való anyós imád tanácsokat adni, főleg kéretleneket. Szeret tanácsot adni a főzésben, mosásban, takarításban, a fia szokásaiban, amik már 5 éves kora óta tartanak és reméli, hogy a tanács hatására nem fog változni semmi, hanem egy pótanyát nevelhet a fiának. Kéretlen tanácsot kapsz arról is, hogyan dolgozz és oszd be az idődet. Persze ezt nem rosszindulatból teszi, hanem szeretetből, de össze kell szoknotok valamikor és kellenek saját szokások.

Ahány ház annyi szokás, ezt ne feledjük. De valljuk be, mind az előnyök, mind a hátrányok igazak lehetnek. Van, aki imádja az anyósát – mint például én- és van, aki a pokol legmélyebb bugyrába kívánja. Az életben mindennek van jó és rossz oldala, az érem mindig kétoldalú.

És hogy hogyan fog Karina élete alakulni a továbbiakban? Az majd kiderül a következő cikkben.

De addig is: Ti hogyan álltok a kérdéshez? Anyóssal vagy anyós nélkül?

Címkék:

Tetszett a bejegyzés? Akkor gyere a facebook oldalra, ahol még sok más érdekes és szórakoztató bejegyzéssel találkozhatsz! 

Zene, videó, egyéb cikkek, vicces momentumok... Érdekel?

Kérdésed van vagy esetleg írnál? Tedd meg a facebook oldalon vagy e-mailben :)

 

Tovább a blogra »